Ekonomi

Bakan Kurum: Adıyaman’dan elimizi çekmeyeceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 11 ilde kalıcı konut inşaatları kesintisiz devam ederken, depremzedelerin yaşayacakları barınma alanlarının üretimi de aralıksız devam ediyor. aynı zamanda. Depremin yaşandığı bölgelerde alt ve üst yapı çalışmaları etap etap tamamlanarak teslim edilen 100 bin kesintili konaklama alanı ile yarım milyon vatandaşın daha sağlıklı ve daha iyi yaşam alanlarına taşınması hedefleniyor.

Adıyaman’da deprem sonrası toplam 15 bin kişilik süreksiz yaşam alanları hafif çelik ve prefabrik olarak yapılıyor. Toplam 313 bin metrekare alan üzerine yaklaşık 3 bin bağımsız bölüm inşa edilecek. Süreksiz yaşam alanı içindeki yapıların her biri 27 metrekare olacak.

SAĞLIK MERKEZİ, CAMİ, ANAOKULU, SPOR SALONU VE SOSYAL TESİS MEVCUTTUR.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Adıyaman’ımız için yapabileceklerimiz az. Her bir vatandaşımızın yüzü gülmeden Adıyaman’dan çekilmeyeceğiz” Sosyal medya hesabından Adıyaman’da depremzedelere teslim edilen geçici barınaklarla ilgili not içeren bir video yayınladı. Videoda Adıyaman’da TOKİ ve Emlak Konut tarafından inşa edilen 2 bin 588 bağımsız bölümden oluşan kesikli yaşam alanında tamamlanan etaplara ailelerin yerleşmeye başladığı anlatıldı. Peyzajlar, oturma odası, yatak odası, mutfak alanı ve banyo dahil süreksiz konaklama alanlarını içeriyordu.

Vatandaşların daimi ikametgahlarına taşınmadan önce ikamet edecekleri geçici barınma merkezinde sadece yaşam alanları değil, sağlık ocağı, cami, kreş, spor salonları ve sosyal tesisler de bulunuyor.

haberbala.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu