Ekonomi

Bakanlık, deprem bölgesindeki refakatsiz çocuklar için açıklama yaptı.

Investing.com – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı beyin sarsıntısı bölgesindeki refakatsiz çocuklar için tek yetkili olduklarını açıkladı.

Bakanlık, sosyal medyada “uluslararası bir yardım kuruluşunun deprem bölgesindeki refakatsiz çocukların teslimi konusunda çalışma yaptığı” iddiaları nedeniyle yazılı açıklama yapılması gerektiğini bildirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da dün meydana gelen depremden etkilenen çocuklara şefkatli bir aile olmak isteyenler için basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında, deprem bölgesinde ailelerine ve yakınlarına ulaşılamayan çocukların önce bakanlığa bağlı kurumlara götürüldüğü, çocuklara vefayla bakıldığı, diğer yandan ailelerinin de emniyete götürüldüğü belirtildi. ulaşılmaya çalışıldı.

Koruyucu aile başvurusu nasıl yapılır?

Deprem bölgesinde bulunan korunmaya ve bakıma muhtaç çocukların durumlarının uzmanlar tarafından değerlendirildiği belirtildi. Buna göre, sarsıntıdan etkilenen çocukların öncelikle mevcut koruyucu ailelere yerleştirilmesi sürecinin devam ettiği bilgisi verildi.

Duyuruda, yeni başvuru yapacak aile bireyi adaylarının deprem bölgesi dışında bulundukları ilin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine şahsen veya e-devlet üzerinden başvurmaları gerektiği belirtildi.

Author: Günay Caymaz

habertosya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu