Haber

DEVA’da büyük deprem! Binlerce isim CHP’ye gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz cumartesi günü eski CHP Milletvekili Gürsel Tekin, İl Başkanı Deniz Yücel ve eski ve halen görev yapan DEVA ilçe başkanlarıyla Halis Kahriman’ın makamında bir araya geldi.

“KÜÇÜK AK PARTİ”YE ELEŞTİRİ

İlgili Makaleler

Partilerinden rahatsızlık duyduklarını dile getiren DEVA’lılar, artık parti yöneticilerine güvenmediklerini, sadece AK Parti’den ayrılanların milletvekili yapıldığını, bu nedenle DEVA’nın ‘Küçük AK Parti’ye dönüştüğünü ve biat kültürünün yerleştiği iddiasında bulundu. uygulandı. Toplantıda DEVA liderleri “Kongre nasıl sonuçlanacak?” sorusunu sordu. Sorusunu da o sordu. Kılıçdaroğlu, “Sorun yok. Başkanlığı ben alacağım” dedi.

KILIÇDAROĞLU “BABACAN’A BİLGİ VERECEĞİM” DEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu’nun ağzından “Genel Başkanlığı alacağım” cümlesini duyan DEVA liderleri, CHP’ye katılmak istediklerini belirtti. Bundan memnuniyet duyacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, katılımdan önce DEVA Başkanı Ali Babacan’a bilgi vereceğini kaydetti.

20 BİN ÜYENİN İSTİFASI BEKLENİYOR

DEVA Partisi Esenyurt İlçe Kurucu Lideri Halis Kahriman, il başkanlığının kendisini seçtirmeye çalıştıklarına rağmen 3,5 yıldır atamayla yönetildiğini, toplantı sırasında kendilerine herhangi bir söz verilmediğini, artık görevde olmadıkları için istifa ettiklerini belirtti. Parti yönetimine güven vardı. Kahriman, 45 bin üyeden 20 bininin istifasını beklediklerini kaydetti. İstifa eden bu üyelerin CHP’ye katılacağı da gelen bilgiler arasında…

AK PARTİ’DEN 6 İSİMLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Kılıçdaroğlu, İstanbul’da AK Parti’nin 6 üyesiyle de görüştü. Görüşmelere Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ve eski milletvekili Gürsel Tekin arabuluculuk yaptı. CHP’yi “Baba evi” olarak tanımlayan Sarıgül ve Tekin’e partiye katılmak için çok sayıda başvuru yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu